Ukrayna’ya Pasaportsuz Yeni Kimlikle Giriş

Ukrayna’ya pasaportsuz, yeni kimlik ile giriş anlaşması 1 Mart 2017 yılında Petro Pareşenko ve Recep Tayyip Erdoğan arasında Ankara’da anlaşma yapıldı. Bu anlaşma ile birlikte Türk vatandaşları Ukrayna’ya pasaportsuz, yeni kimlik kartları ile seyehat edebilecekler. Aynı şekilde Ukrayna vatandaşları Türkiye’ye pasaportsuz kimlik kartları ile giriş yapabilecekler.

 

Ukrayna’ya Yeni Kimlikle Giriş

1 Haziran 2017 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları artık Ukrayna’ya yeni çipli kimlik kartları ile seyahat edebilecekler. Aynı şekilde Ukrayna vatandaşları da Türkiye’ye kimlik kartları ile seyahat edebilecekler. Türk vatandaşları Ukrayna havalimanına giriş yaparken, pasaport polisine yeni çipli kimlik kartlarını verdikten sonra, pasaport polisi tarafından bir form alacak. Bu formda Kimlik numarası, isim-soyisim, doğum tarihi gün ay ve yıl olacak şekilde dolduruluk verilecek. Bir kopyası sizde kalacak. O kopyayı kesinlikle kaybetmeyin. Ukrayna’dan çıkış yapar iken o formu geri teslim edeceksiniz.

 

Türk Vatandaşları Ukrayna’da Vizesiz Ne Kadar Kalabilir

Türk vatandaşları Ukrayna’da vizesiz olarak 180 gün içerisinde 90 günü aşmama kaydı ile Ukrayna’da kalabiliyor.

 

Tatil İçin Ukrayna’nın En Çok Tercih Edilen Şehri

Ukrayna deyince tatilcilerin en çok tercih ettiği ilk şehir Odessa‘dır. Neden Odessa bu kadar popüler? Odessa’nın İstanbula uzaklığı 626 km’dir. THY, Onur Air, Ukrayna Hava Yolları ve Pegasus yani 4 havayolu şirketi bu şehre uçuyor. Dönem dönem de kampanyalar uyguluyorlar. Odessa, liman ve turizm kenti olmasının dışında tarih kokan bir şehir. Osmanlı Kalesi, yer altı mağaraları, Odessa şarap fabrikası, Deribasovskaya caddesi, Potemkin merdivenleri, tarihi Rusya oteli, tarihi pasaj, Saborka kilisesi…
Odessa’da özellikle yaz aylarında havaların ısınması ile denize sıfır beach clubları en çok tercih edilen yerlerdir. Odessa’da yer alan beach clublar ise; İbiza Beach Club, Itaka Beach Club, Bono Beach Club ve Western’dir.
banner-odessa gece clubleri 400*128
Uçak biletinizi alıp, yeni kimlik kartınız ile birlikte bizimle iletişime geçerek Odessa’da Tatilinizi odessadatatil.com kalitesi ile yapabilirsiniz.