Ukrayna’ya 200.000 Karonavirüs Testi

Ukrayna’ya Karonavirüs yardım test kitleri hangi ülkelerden geliyor?

Ukrayna’ya Güney Kore ve Çin’den tıbbi yardım sağlanacak.

100 bin polimeraz zincir reaksiyonu (PCR) test sistemi, koronavirüsü saptamak için gece Ukrayna’ya teslim edilecektir. RBC-Ukrayna’ya göre bu, Cumhurbaşkanı Vladimir Zelensky’nin görüntülü mesajında duyuruldu.

Zelyenskiy: yarın da Ukrayna’dan ikinci yardım Çin’den tıbbi bakım malzemeleri gelecektir.

“Bu gece, Güney Kore’den 100 bin PCR test sistemi sağlayacak bir uçak bekliyoruz. Yarın ise Çin’den yaklaşık 200 bin özel tıbbi solunum cihazı, doktorlar için koruyucu giysiler, 100 bin PCR testleri, mekanik ventilasyon cihazları, çok sayıda eczaneler için maskeler “dedi.

Ayrıca Çin’den gelen uçak, mürettabatı Ukrayna’da dinlendikten sonra, tekrar bir yardım uçağı geleceğini belirtti.

23 Mart gecesi, Çin’den tıbbi ekipman ve ilaçlarla ilk uçağın Ukrayna’ya geldiğini hatırlayın. Özellikle, ilk parti koronavirüs ve diğer tıbbi ekipman için 250 bin hızlı test içeriyordu.

Звернення Президента України щодо запровадження надзвичайної ситуації.

Володимир Зеленський закликав українців не плутати запроваджений Кабміном режим надзвичайної ситуації з режимом надзвичайного стану. Він наголосив, що обмежень конституційних прав громадян не буде.Крім того, Глава держави повідомив про прибуття впродовж наступної доби кількох нових медичних вантажів, до яких сумарно входитиме ще 200 тисяч ПЛР-тестів.Насамкінець Володимир Зеленський оголосив про те, що дав Прем’єр-міністру завдання розв’язати питання так званих VIP-палат. «У жодного політика чи бізнесмена в державних та комунальних лікарнях не буде кращих умов, ніж у звичайного українця», – наголосив Президент.

Офіс Президента України paylaştı: 26 Mart 2020 Perşembe