Ukrayna’da Karonavirüs Görülen Şehirler

Ukrayna’da hangi bölgelerde Karonavirüs vakaları görüldü? Ukrayna’da Karonavirüsden ölen oldu mu?

25 Mart 2020 itibari ile bugün 3 kişi Karonavirüs’den dolayı yaşamını yitirdi.1 kişi ise virüsü yenmeyi başardı.

Koronavirüs bir diğer adı ile COVID-19 salgını tüm dünyayı etkisi altına alan son dönemlerdeki en hızlı bulaşan tehlikeli bir virüstür. Ukrayna ve dünyanın diğer ülkelerinde hızlı bir şekilde karantinya girişmiştir.

24 Mart akşamı itibari ile dünya çapında 396.249 enfeksiyon vakası kaydedilmiş, 17.252 kişi yaşamını yitirmiş olup, 103.334 kişi ise iyileşti.

Ukrayna’da Koronavirus 13 bölgede ve Kiev’de vakalar görüldü.

Ukrayna’da enfekte olan koronavirüs sayısı artmaya devam ediyor. Bugüne kadar, COVID-19 için pozitif testlere sahip hastalar 13 bölgede ve Kiev’de tanımlanmıştır. Koronavirüs dağılım coğrafyası hakkında daha fazla bilgiyi sizler için derledik.

Ternopil Bölgesinde 8 Karonavirüs Vakası

25 Mart 19:00 itibariyle, Ternopil bölgesindeki virüse yakalanan kişi sayısı 8’e yükseldi. Gün boyunca 4 yeni enfeksiyon vakası doğrulandı, 1 COVID-19 ile enfekte oldu. Başka bir 7 kişinin analizleri ile ilgili bir laboratuvar çalışmasının sonuçları beklenmektedir.

Sumi bölgesinden COVID-19 Olan Bir Hasta Yoğun Bakımda

Sumi bölgesindeki ilk enfeksiyon vakası bugün Konotop ilçesinde (Kazak köyü) yaşlı bir hastada bulundu. Konotop belediye başkanı 76 yaşındaki kadının koronavirüs için 2 hızlı test yaptığını, olumlu bir sonuç verdiğini söyledi. Ayrıca, testler onay için Sumy laboratuvarına gönderildi.Şimdi hasta yoğun bakımda.

Vinnitsa’da Koronavirüs Tespit Edildi

Tanı 25 Mart’ta Vinnitsa sakini tarafından doğrulandı. Kadın hastaneye kaldırıldı ve düşük sıcaklıkta stabil bir durumda. Bölgede toplam 27 COVID-19 şüphesi kaydedildi.

Kiev’deki Yeni Koronavirüs Vakaları

25 Mart’ta Kiev’de üç kişi daha COVID-19 testlerini doğruladı. Hepsi son zamanlarda yurtdışından Ukrayna başkentine döndü. 31, 36 ve 67 yaşlarındaki erkekler İsrail ve BAE’den geldi.

Hastalar Alexander Hastanesine kaldırıldı. Bugün Kiev’de koronavirüs vakalarının toplam sayısı 34 kişidir.

Zaporizhzhya Bölgesinde 5 Kişi Hastalandı

Zaporizhzhya Bölgesel Devlet İdaresi, bölgede enfekte olan koronavirüs sayısının 5’e yükseldiğini doğruladı. İlk vakalar 25 Mart sabahı tanındı. Muhtemelen, tüm hastalar yurtdışında enfekte oldu.

Bölgede bugün saat 14.00’ten itibaren bölgesel düzeyde olağanüstü hal ilan etti.

Yurtdışında Koronavirüs Bulaşmış 18 Ukraynalı Vatandaş

Ülke dışında, 18 Ukraynalı COVID-19 tespit edildi. 4’ü Japonya’da, 1’i Polonya’da, 1’i İtalya’da olmak üzere altı kişi iyileşti. Dışişleri Bakanlığı’na göre, 152 farklı Ukraynalı şu anda dünyanın farklı ülkelerinde karantina altında.

Obukhov Bölgesinde 11 Hasta

Kiev bölgesindeki vakaların sayısına göre, Obukhov bölgesi liderdir – 11 kişi koronavirüs ile enfekte oldu. Bu bölgedeki tüm vakaların yarısıdır.

4 kişi – Kiev-Svyatoshinsky bölgesinde, 2 – Brovary’de, her biri Boryspil, Stavische, Irpen, Bila Tserkva ve Belotserkovsky bölgesinde.

Enfekte olan yedi kişi hastane tedavisinde, 15 kişi kendi kendine tecrit altında.

Borispol ‘de Ortaya Başka Bir COVID-19 Vakası

“Borispol” havaalanında üst üste üçüncü gün Ukrayna’ya gelen koronavirüs enfeksiyonu düzeltmek. 25 Mart’ta COVID-19 için yapılan açık bir test, Orta Doğu ülkesinden gelen bir vatandaş için olumlu bir sonuç verdi. Daha fazla inceleme için bir Kiev hastanesine yollandı.

Volhynia’da Bir Çocuk Koronavirüs Hastalığına Yakalandı

İlk enfeksiyon olgusu 7 yaşında bir çocukta Volyn bölgesinde kaydedildi. 23 Mart’ta anne ve çocuk aile doktoruna gitti ve PCR analizi yapıldı. 24 Mart’ta pozitif bir test sonucu elde edildi. Temas halindeki kişiler kendi kendini tecrit ediyor.

Ukrayna’da, 4 kişi Koronavirüsten Öldü

25 Mart’ta Ternopil bölgesinde yeni bir ölümcül vaka kaydedildi. 1952 doğumlu bir adam acil hastanenin bulaşıcı bölümünde öldü. COVID-19 tanısı doğrulandı. Kovalevka Manastırı ilçesinde yaşadı. Muhtemelen koronavirüsü 20 Mart’ta tespit edilen bir rahipten enfekte oldu.

Ukrayna’daki Vaka Sayısı 113’e Yükseldi

Sağlık Bakanlığı’ndan alınan resmi verilere göre, son 24 saat içinde 29 kişide koronavirüs testleri doğrulandı. Ülkedeki toplam enfekte COVID-19 sayısı 113 kişidir.

İlk enfeksiyon vakaları Odessa, Zaporizhzhya, Volyn ve Lugansk bölgelerinde tespit edildi. Bölgelere göre vaka sayısı:

Chernivtsi bölgesi – son 13 gün içinde 13’ü tespit edilen 38 vaka (1 ölümcül);

Kiev şehri – 31 vaka (2 tanesi son 24 saat içinde bulundu);

Kiev bölgesi – 22 vaka (son gün 7 tanesi);

Ivano-Frankivsk bölgesi – 5 vaka (1 ölümcül);

Ternopil bölgesi – 4 vaka (2 son gün bulundu);

Zaporizhzhya bölgesi – 2 vaka (son gün tespit edildi);

Dnipropetrovsk bölgesi – 2 vaka;

Zhytomyr bölgesi – 2 vaka (1 ölümcül);

Lviv bölgesi – 2 vaka;

Volyn bölgesi – 1 vaka (son gün tespit edildi);

Donetsk bölgesi – 1 vaka;

Lugansk bölgesi – 1 (son gün tespit edildi);

Odessa bölgesi – 1 (son gün tespit edildi);

Cherkasy bölgesi – 1 vaka.

13 bölgede koronavirüs tespit edildi