1. KOMPOT

(Doğu Avrupa Restoranı)

Odessa şehirinde Deribasovskaya caddesinde bulunan Kompot sabah 08.00 den akşam 23.00 a kadar hizmet vermektedir.

Deribasovskaya dışında Panteleymonovskaya 70, Riviera alışveriş merkezi, Admiralskiy 1, Arkadya City ve City Center adreslerinde şubeleri yer almaktadır.

Menüler:Kahvaltı,Öğle yemeği, Akşam yemeği, Happy Hour, Tatlı

Zengin Kahvaltı Menüsü: sabah 08.00 den 11.00‘ e kadar.

Odessa’nın trafiğe kapalı caddesi olan Deribasovskaya caddesinde bulunan Kompot’da Ukrayna’nın yerel kahvaltılarını deneyebilirsiniz.  Kompot, Rusça bir kelimedir. Kompot’un Türkçe anlamı Komposta demektir. Bu mekanda ev yapımı çilekli, ahududulu, kayısı, elma, üzüm, vişne kompostalarını deneyebilirsiniz. Buraya uğramışken dometesli kaşarlı omleti de tavsiye ederiz.

2. BUFFALO 99

(Amerikan Restoranı)

Odessa şehrinde Rişeliyevskaya 7 caddesinde bulunan Buffalo 99  sabah 09.00 ‘dan akşam 24.00 ‘a kadar hizmet vermektedir.

Menüler:Kahvaltı,Öğle yemeği, Akşam yemeği, Happy Hour, Tatlı

Buffalo 99 restaurant, cafe, bar hizmeti vermektedir. Bu mekanda İngiltere Premier Ligi, İngiltere FA Cup maçları canlı olarak yayınlanmakta.  Buffalo 99’da Türk kahvesini denemenizi tavsiye ederiz. 

3. Tavernetta

(İtalyan Restoranı)
Odessa şehrinde  Yekaterinskaya 45/ Yevreskaya da bulunan Tavernetta Sabah 09.00 ‘dan Gece yarısına kadar hizmet vermektedir.

Menüler:Kahvaltı,Öğle yemeği, Akşam yemeği,  Tatlı

Lezziz bir İtalyan mutfağı olan Lazzetta’da nezih bir ortamda yemeğinizi yiyebilirsiniz. Bu mekandan özellikle Risotto, Steakler ve İtalyan makarnalarını yemeden ayrılmayınız.

 

4. MakeMyCake

(Cupcake Dükkanı ve Café)

 Odessa şehrinde Yevreskaya 29 bulunan  makemycake  Sabah 09.00‘ dan akşam 20.00‘ a kadar hizmet vermektedir.

Odessa’nın en güzel ve en lezzetli makaronlarını burada deneyebilirsiniz. Sütlü bir kahvenin yanında makoron ve diğer zengin tatlı menüsünü özellikle tavsiye ederiz.

5. Steakhouse. Meat & Wine

(Et Restoranı ve Şarap Barı)

Odessa şehrinde Deribasovskaya 20 de bulunan  Stekhouse meat&wine Sabah 11.00 ‘ den akşam 24.00 ‘ a kadar hizmet vermektedir.

Odessa’nın en köklü Steakcisi olan Steak House hem konumu itibari ile hem de lüks restoran mimarisi ile Deribasovskaya caddesine adeta renk veriyor. Bu mekanın konseptinde menüde karşınıza dananın bölümleri alfabedeki latin harfler ile belirtilmiş.  Seçiminizi dananın belirlediğiniz bölümünden veya 3. resimde gördüğünüz gibi etleri garsonun tahta bir tepside size tek tek anlatmasıda bu mekanın neden bu kadar sevildiğinin göstergesidir.  Odessa’daki steak kültürünün baş mimarı olan Steak House ‘u denemeden geri dönmeyiniz.

Menüler : Kahvaltı, Öğle yemeği, Akşam yemeği

6. BISTEKKA  MEAT & BAR

(Et Restoranı ve Restoran)

Odessa şehrinde Deribasovskaya 12 de bulunan Bistekka Meat& Bar sabah 09.00 ‘dan akşam 24.00 ‘ a kadar hizmet vermektedir.

Deribasovskaya’nın bir başka incisi Bistekka.  Mekan dizaynı, steaklerin sunumu ile birlikte hem görüntüsü  hem de lezzeti ile hizmet veriyor. 

Menüler: Kahvaltı, Öğle yemeği, Akşam yemeği, Happy Hour

7. FISH RESTAURANT

(Deniz Mahsulleri Restoranı)

Odessa şehrinde Fantanskaya Daroga 155/4 de bulunan Fish Restaurant sabah 10.00‘dan akşam 24.00 ‘ a kadar hizmet vermektedir.

Menüler: Kahvaltı, Öğle yemeği, Akşam yemeği

Odessa’ya gelip de balık yemeden gitmek tabiki de olmaz. Bir de bu mekan Riba ise hiç olmaz. Riba kelimesinin dilimizdeki karşılığı balıktır. Karadeniz’in hırçın dalgaları, mekandaki canlı konser ve piyano resitali ile keyifli bir vakit geçirip güzel yemek yiyeceğiniz bir mekan. Mekan 2 katlı olup, özellikle yaz aylarında açılan terasi ile rahat konforlu divanları olan bu mekanda en beğendiğim balık Kalkan.  Kalkan siparişinizi verirken boyutunu belirtmeniz gerekiyor. En küçük boyu 1.5 kg olan kalkan balığı,  4 kg’ya kadar çıkıyor. Fiyatlandırma ise 100 gram üzerinden yapılıyor.  Kalkan hazırlanana kadar da yengeç bacağı,  ahtapot veya karidesleri de denemenizi tavsiye ederim. Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri saat 17.00’dan sonra mekan çok kalabalık olduğu için rezerv yapmadan kesinlikle gitmeyin.

 

8.PIZZA & GRILL

(İtalyan Pizza Restoranı)

Odessa şehrinde 25th Chapayev Division 1a, bulunan Pizza & Grill sabah 10.00 ‘dan akşam 24.00 a kadar hizmet vermektedir.

  Menüler: Kahvaltı, Öğle yemeği, Akşam yemeği

Merkezde ve Arkadya bölgesinde hizmet veren Pizza- Grill mekan dizaynı ve konsepti başarılı olup , launge cafe bar tarzından yayınlanan müzikler ile yemek yerken keyifli bir zaman geçireceğiniz bir mekan.  Tavuklu ve 4 peynirli pizzalarının yanı sıra İtalyan Burgeri ve ara sıcakları oldukça başarılı bir mekandır.  Nargile seviyor iseniz, buranın güzel nargilelerini de deneyebilirsiniz.

 

9. Fratellı

(İtalyan Restoranı)

Odessa şehrinde Greceshkaya 17 bulunan Fratelli sabah 11.00 ‘den akşam 24.00 ‘ a kadar hizmet vermektedir.

  Menüler: Kahvaltı, Öğle yemeği, Akşam yemeği, Happy Hour

10. OLIO PIZZA

(Pizzacı)

Odessa şehrinde  Bunina 35 , Gavannaya 7, Dobrovolskova114/1a şubeleri bununan Olio Pizza sabah 10.00 ‘dan akşam 23.00 ‘ a kadar hizmet vermektedir.

Menüler: Kahvaltı, Öğle yemeği, Akşam yemeği, Happy Hour

11. LVIV HANDMADE CHOCOLATE

(Tatlı, Kahve Dükkanı)

Odessa şehrinde Deribasovskaya 31 ‘de bulunan Lviv Handmade Chocolate sabah 10.00 ‘ dan akşam 23.00‘ e kadar hizmet vermektedir.