Odessa Plajları Nerede?

Odessa plajları nerede?  Odessa Halk Plajları? 2018’deki Popüler Halk Plajları? Odessa Halk Plajlarına Nasıl Gidebilirim? Bütün bu soruların cevaplarını makalemizde bulabilirsiniz.

Turizm ve liman kenti olan Odessa’da şehrin hemen hemen her tarafında güzel uygun fiyatlı halk plajları mevcut. Şimdi sizler ile Odessa’daki plajların nerede olduğu hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

1. Odessa Plaj Otrada

Odessa’nın teleferik ile ulaşımı olan tek plajı olan Atrada’ya teleferik ile de ulaşım sağlanmaktadır. Teleferiğin bir ucu French Bulvar caddesinde. Bu cadde üzerinden teleferiğe binip  Atrada plajına ulaşım sağlayabilirsiniz. Teleferiğin dışında lehir merkezinden taksi ile de ulaşımı sağlayabilirsiniz. 5 numaralı tramvayda direkt olarak plaja gitmektedir. Plajı bakımlı gayet temiz olan Atrada da sezlong ve şemsiye fiyatları gayet uygundur. Şezlong ve şemsiye kiralamanın bedeli 2 Usd.

Plaj kumludur. Denizin altında ise küçük taşlar vardır.  Plajın hemen yanında küçük büfeler mevcuttur. Buralardan yiyecek veya içeceklerinizi alabilirsiniz. Veya kendi yanınızda getirdiğiniz yiyecek ve içecekleri tüketebilirsiniz.

 
2. Odessa Arkadya Plajı 

Odessa Arkadya plajı sadece bir plaj değil, tatil köyü gibidir. Tüm turistelerin uğrak noktası olan Arkadya bölgesi otellerin ve beach clubların, restaurantarın ve barların bulunduğu bölgedir.  Bölgede beach club olarak; İbiza Beach Club, İtaka Beach Club, Bono Beach Club ve Western bu bölgede yer almaktadır.  Beach clublarında yer alan şezlonglar bölgedeki halk plajına göre pahalıdır. Beach clublarda şezlong fiyatları 8 usd- 14 usd arasında değişmektedir. Halk plajı tarafında da ücretsizdir. Bölgenin plajı kumlu, denizin altında ise taşlıdır.

Bölgeye merkezden ulaşım olarak taksi, tramvay ve şehir içi otobüsleri gitmektedir. 5 numaralı tramvay (3 uah), 198 ve 168 numaralı şehir içi otobüsler ise 5 uah gibi çok uygun fiyatlara gelmektedir. (100 usd 2600 uah) 


3. ODESSA LANJERON PLAJI 

Odessa’nın merkez bölgesinde yer alan  Odessa Lanjeron plajı Shevchenko parkının hemen yanında yer almaktadır.  Buradaki halk plajı da ücretsizdir fakat ücretli şezlong ve şemsiyelerin fiyatları 2-3 usd arasında değişmektedir. Lanjeron plajı ve denizi kumludur. Lanjeron bölgesinde otel olarak Nemo otel ve M1 Club otel yer almaktadır. Nemo otele ait yunus gösterileri yapılmaktadır. Bu gösterilerin ücreti ortalama 10 usd ve program 1 saat sürmektedir.  Odessa Lanjeron plajına ulaşım ise; tramvay ile 5 ve 28, treylebüs ile 3 numara ve şehir içi otobüsler 193,203 ve 244 numaraları gitmektedir. 

4. Büyük çeşme plajı 

Odessa Büyük Çeşme Plajını adı bölgenin adından gelmektedir. Bölgenin adının rusçası (Bolsaya Fantanadır).  Bu bölgenin plajı ve denizi kumludur. Halk plakları ücretsizdir. Ama şezlong veya şemsiye kiralamak isterseniz 3-4 usd arasında ödeme yapmanız gerekmektedir. Bölgeye ulaşım şehir içi otobüsler, tramvay ve treylebüsler ile sağlanmaktadır. Bölge Arkadya bölgesinin üst kısmında yer almaktadır.

 

banner-odessa-gece-clubu